היינות נווה מדבר

 
 
 
 
 
 
 
 

סדרת נווה מדבר:
 
סדרה המנציחה את החדשנות והמקוריות של יינן היקב. בלנדים נפלאים של מבחר זני ענבים אשר נבצרו מחלקות שונות ברמת הנגב ובהר הנגב 
 

נווה מדבר לבן  2017
 
הרכב- מכיל 80% שרדונה 20% סוביניון בלאן  מכרם חלוצה. 
 
הכרמים- הענבים נבצרו בבציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות  בכרם חלוצה שבבעלות היקב באזור רמת נגב  בסמוך למושב קדש ברנע.  הכרם גדל על קרקע לס חול וגיר בגובה 300 מטר ונהנה מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי.
 
תהליך ההכנה- הענבים עוברים מעיכה ומיד לאחר מכן הפרדה מהקליפות, לשימור הצבע הבהיר של הנוזל הראשוני. לאחר מכן התירוש עובר השריה קרה במכלי נירוסטה על מנת להגיע לנוזל נקי לפני תסיסה, בהמשך היין עובר תסיסה קרה ואיטית לשימור מיטבי של ניחוחות וטעמי הפרי. בתום התסיסה היין עובר שפייה ראשונית ולאחר מכם אחסון במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה על מנת למנוע את התסיסה המלולאקטית, לאחר יצוב בקור. היין עובר סינון ביקבוק ופיקוק.
 
מאפיינים: יין לבן יבש . כוהל 12.5%  היין יבש ובעל חמיצות נעימה הצבע צהבהב כמעט שקוף -ירקרק. היין עבר ייצוב בקור. ביין מורגשים טעמים של תפוח גויאבה ופירות הדר עם סיומת וניחוח פרי טרופי.
 
המלצת הגשה-היין מומלץ להגשה כשהוא מצונן היטב ל 6-8 מעלות.  יין זה יתאים למנות דגים ועוף וכן, ישתלב נפלא עם מנות מתובלות היטב ועם מנות מהמטבח האסיאתי.

תאריך מילוי: ינואר 2018
 
 
 
 
 סדרת נווה מדבר :
 
נווה מדבר אדום  2016

הרכב:  מכיל 50% קברנה סוביניון, 35% פטי ורדו ו 15% מרלו

הכרמים : הענבים שנבצרו בבציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות נבצרים בשלוש חלקות שונות:. ענבי מרלו בכרם ניצנה וענבי פטי ורדו מכרם חלוצה בבעלות היקב בצידו המערבי של מושב קדש ברנע. הכרמים גדלים על קרקע לס חול וגיר בגובה 300 מטר. ענבי קברנה סוביניון  נבצרו בכרם עבדת, הנטוע על קרקע לס, גיר וחרסית, בגובה 700 מטר. הגפנים נהנות מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי.

תהליך ההכנה: לאחר הבציר מובלים הענבים ליקב ומעיכה והפרדת שדרות . בהמשך מתבצעת התסיסה במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה על מנת לשמר את ניחוחות וטעמי הפרי. עם תום התסיסה היין עובר השרייה קרה עם קליפות הענבים למשך כשבועיים על מנת למצות את מירב הארומה והטעמים מהקליפה. לאחר מכן היין עובר שפייה ראשונית ויישון של  14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, בהמשך, היין עובר סינון גס על מנת לשמר את מירב הארומה והטעמים. לסיום, ביקבוק  ופיקוק היין ושמירתו ביקב לתקופה של כשישה חודשים לפני צאתו לשיווק.

מאפיינים:  יין אדום יבש. כוהל 14%. יין בעל גוף מלא ועשיר, טאנינים מוצקים וחמיצות מעודנת אך בעלת נוכחות . הצבע סגול עמוק ועז, נוטה לשחור המתקבל ע"י סינון גס, ייצוב ושמירה קפדנית ממגע עם חמצן.

המלצת הגשה: היין מומלץ לשתייה בטמפרטורה של 16 מעלות. היין ילווה באופן קלאסי מנות בשר עתיר שומן כגון אנטריקוט, צלעות כבש וקדירת טלה. 

תאריך מילוי : ינואר 2018

 

 
 
 סדרת נווה מדבר :
 
 סוביניון בלאן , סתיו 2018 
 
הרכב: 100% ענבי סוביניון בלאן מענבים שנבצרו בכרם ניצנה שברמת הנגב.

בציר ידני מוקדם והבשלה מהירה אפשרו לנו לבצור את ענבי הסוביניון בלאן ברמת סוכר וארומה טובה תוך שמירה על חומציות גבוהה.

 
מאפיינים: יין לבן יבש . כוהל 12.5%  . שילוב מרתק של טעמי פרי טרופי והדרים, ארומה משכרת וחמיצות מתמשכת.
 
תאריך מילוי: ינואר 2019 
 
 
 
   
 
 
 סדרת נווה מדבר: 

 שרדונה ספרינג ,  2018

 הרכב:  100% ענבי שרדונה אשר שנבצרו בכרם "חלוצה" שברמת הנגב.
 
מאפיינים:  יין לבן יבש.  בעל גוף מלא , 13% כוהל. צבע זהבהב, שקוף.
ביין מורגש שילוב נפלא של טעמי תפוח, אגס, לימון ואננס. חמיצות רעננה וסיומת ארוכה ומענגת.
 

תאריך מילוי: ינואר 2019